Boisko z trawy naturalnej

Boisko z trawy naturalnej

Boisko z trawy naturalnej, mimo rosnącej popularności trawy sztucznej, wciąż ma swoich zwolenników. Naturalna murawa uważana jest za nawierzchnię bardziej sprężystą i mniej obciążającą stawy zawodników.

Trawa naturalna najczęściej stosowana jest na obiektach dużych. Jej utrzymanie wymagana sporego zaangażowania i systematycznej pielęgnacji, szczególnie przy zmienności pór roku. Regularne koszenie i nawadnianie to podstawa. Istotne będzie także właściwe przygotowanie podłoża przed wysiewem specjalistycznej mieszanki traw.

Oferujemy dwie możliwości wysiewu trawy:

WARIANT I

Specjalna mieszanka traw sportowych, wysiewana na uprzednio przygotowanej podbudowie, dostosowanej do ogólnych warunków lokalizacyjnych obiektu.

WARIANT II

Specjalna mieszanka traw sportowych rozwijana z rolki na uprzednio przygotowanej podbudowie, dostosowanej do ogólnych warunków lokalizacyjnych obiektu.

Podbudowa

Boisko z trawy naturalnej powstaje na specjalnie przygotowanej podbudowie. Składa się ona przeważnie z systemu nawadniającego i odwadniającego, warstwy piasku odsączającego i humusu, na którym finalnie zostaną wysiane ziarna trawy,

 
piłkarskie_trawa_nat_przepuszcz_2023
 

Pielęgnacja

Pielęgnacja boiska z trawy naturalnej jest wymagająca i niezbędna dla zachowania walorów użytkowych i estetycznych boiska.

Konieczne są rokroczne zabiegi wertykulacji, aeracji i uzupełniania ubytków.
Również ważne jest regularne nawadnianie i koszenie murawy.

Boisko z trawy naturalnej wymaga również częstego malowania linii wyznaczających pola do gry.